Selülit ve Sıkılaşma

Selilüt ergenlik sonrası kadınların % 90 erkeklerin ise %10'nunda bulunan yağ hücrelerinin biçimsiz bir şekilde deri altına yerleşmesidir. Genellikle kozmetik bir sorun olarak algılansada kesinlikle dolaşım düzgün olmayan bölgelerde oluşan bir rahatsızlıktır. Selilütten kurtulmak isteyen kişiler öncelikli olarak dolaşım sistemlerini düzeltmeleri daha sonrasında dilerle ise o bölgede oksijenlenmeyi arttırıcı uygulama yaparak sorunlarına çözüm bulabilirler . Merkezimizde selilüt ve sıkılaşma için yapılan en üsütün teknik olan LPG ve G5 uygulaması ile muhteşem sonuçlar alabilirsiniz

LPG Nedir?

LPG endermoloji tekniği ile lokal yağlanma ve sellülitlerin giderilmesi amacı ile kullanılan yöntemdir. Endermoloji tekniği ile dokuya pozitif baskı ile masaj , negatif baskı ile vakumlama prensibine dayanan bir masaj metodudur.

Nasıl çalışır ?
LPG işlemi yani lipo masaj tekniği esnasında doku çeşitli manevralara tabi tutularak, rolonlar ile sıkıştırılıp aynı başlık ile vakumlanır. Vakum sayesinde dokular arasında hapsedilen sıvı, lenfatik dolaşıma geçebilmektedir. Cihaz yağ dokusunu uyarmakta, böylece cilt altı yağ dokusu parçalanmaktave genleştirmekte , uygulamaya alınan bölgelerde kan dolaşımı ve oksijenlenme artmakta, oksijen yağ dokularının yakılmasını sağlamaktadır. Bu arada dolaşım yetersizliği sonucu bozulmuş cilt, cilt altı kan akışının hızlanması ile yeniden canlanır. Bağ dokusu beslenir, elastin ve kolojen seviyesi artar. Cilt rengi ve dokusu farklılaşır.

 

 

Uygulama alanları

• Sellülit tedavisi
• Vücut şekli düzeltmeleri
• Bölgesel İncelme ve popo kaldırma 
• Sarkık dokunun tonus ve elastikiyetini artırma
• Liposuction sonrası iyileşme sürecini hızlandırma ve düzensizlikleri ortadan kaldırma

 

 

Uygulama

LPG uygulaması sırasında kişiye özel uygulama çorabı giydirilmektedir, direkt cilde uygulama yapılmamaktadır. Sırt bölgesinden başlayan ve tüm vücuda yapılabilen bu vakumlu masaj, haftada iki kez olmak üzere toplam minumum 12 – 16 kez yapılabilir. İşlem anestezi gerektirmez. Seans süresi ortalama 30-35 dakika sürmektedir.

LPG'nin Etkileri
Gergin ve sıkı bir karına sahip olunmasını destekler.
İstenmeyen bölgelerde biriken yağların yakılarak, lenf sistemi yardımı ile vücuttan atılmasına yardımcı olur.
Sarkık kol altlarını sıkılaştırarak forma girmesine yardımcı olur.
Selülit ve ciltteki portakal kabuğu görünümünün giderilmesini destekler.
Vücudu yeniden şekillendirerek hatların orantılı bir biçimde yeniden tasarlanmasını sağlamaya yardımcı olur.
Bedensel daralma sağlanmasına yardımcı olur.
Diyet ve egzersizle incelme gerçekleştirilemeyen bölgelerde etkili olur.
Bel çevresinde oluşan yağ minderlerinin incelmesine destek olur.
Negatif basınç oluşturarak vakumlanan dokuda kan ve lenf dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur.

İşlem Sonrası

Yeniden sellülit görüntüsü oluşumunu engellemek için ayda bir seans tekrarlanabilir.

 

 

G5

G5 Hızlı titreşimle ve iterek sıkıştırma yöntemi ile fazla yağların ve selülitli bölgelerin yakılmasını sağlar ve uygulama bölgesinde zayıflama ürünlerinin kullanılması ile birlikte gözle görülür ciddi bir etki elde edilir. Gerginleşmiş noktaları ve spazmları yatıştırmaya, ödemlerin ve yorgunluk sonrası kaslarda biriken laktik asitin toksik maddelerin atılmasında yardımcı olur. Sistamatik masaj ile kan dolaşımı hızlandırır, ciltte yaşlanma çizgilerini azaltır ve cilde esneklik sağlar. G5 özellikle bölgesel zayıflamada kullanılan ve hızla yaygınlaşan yöntemlerden biridir.g5 ile yapılan masaj sayesinde kan akışı hızlanır, damarlar açılır ve vücut toparlanır. G5 masajı özellikle pasif jimnastik öncesinde vücudun ısınmasını ve yağ yakmaya daha erken başlamasını sağlıyor. Masaj tüm vücuda uygulanabiliyor ancak özellikle kalça, üst bacak, kol ve popo bölgelerinde, selülitle mücadele amaçlı daha etkili olarak kullanılabiliyor.

 

G5 Masajının Faydaları Nelerdir?

* Bölgesel Dolaşım
* Ağrı giderme
* Rahatlama
* Fazla yağların yakılması
* Cilt sıkılaştırma
* Bölgesel zayıflama
* Cildin esnekliğini sağlama
* Toksin atma ve detox 
* Selülit oluşumunu engeller ve selüliti azaltır
* Kemik yoğunluğunu arttırır