FİLİZ GEZMEZ

1978 Antalya doğumluyum. Akdeniz üniversitesi beden eğitimi ve spor yüksek okulundan mezun olduktan sonra bir alışveriş merkezinde 20 yaşında olmama rağmen satış personelinin yüzümde kırışıklıklar olduğunu ve anti aging ürünler kullanmam gerektiğini söyleyerek beni yanlış yönlendirmesi ve satış hedefli bakması sebebi ile estetisyenlik kursuna başladım.

İlk kursuma devam ederken amacım yalnızca kendi cildim ve vücudumdaki ihtiyaçlarımı en doğru nasıl karşılayabilirdim ancak mezun olduktan sonra sektördeki eğitimli ve donanım sahibi kişilerin az oluşundan dolayı mesleğim oldu.

4 yıl Türkiye'de ve yurt dışında en iyi spa ve güzellik ekipmanları lideri olan İnanır groupta Fransa ve Almanya'dan özel eğitimler alarak şirket bünyesinde eğitim sorumlusu olarak görev aldım ve yine sektörde bulunan 1000 estetisyenimizin eğitimlerini verdim.

2008-2009 yıllarında ise Avrupa Birliği estetisyenlik, güzellik ve kuaförlük alanında kaliteyi arttırma projesinde eğitim koordinatörü olarak sektörde ve okullarda cilt ve vücut bakımları, anatomi beslenme konularını içeren eğitim kitabı yazdım. Son olarakta şanslı bayan projesi ile 3 ay gibi kısa bir sürede 25 cm incelme, 17 kg zayıflama başarısını elde ederek Türkiye de bir ilki gerçekleştirdim.