ANA SAYFA


 

ANTALYA ZAYIFLAMA MERKEZİ

 

 

ESTETIK HARIKALAR YARATAN KADIN;

FILIZ GEZMEZ

 

Her birimizin hayalidir zayıf olmak, kılsız olmak, güzel bir cilde sahip olmak ve yaşlanmamak .......
Filiz Gezmez için estetik harikalar yaratan kadın dememizin sebebi 3 Ay gibi kısa sürede 46 bedenden 38 bedene indirebiliyor ve 9 seans gibi kısa sürede yüzdeki kırışıklıkları yok ediyor ve bu uygulamaları garanti vererek belgeleyerek yapıyor. antalya-zayıflama


 

 

FITNESS

Fitness ülkemizde genellikle vücut geliştirme ile karıştırılan aslında öyle olmayan bir spor dalıdır. Fitness'in kelime karşılığı sağlıklı olmak veya formda kalmaktır. Amacı da aynen öyledir. Sağlıklı veya zinde olmak için belirli aletlerle veya aletsiz olarak yapılan hareketleri düzenli bir şekilde yapmaktır. Vücut geliştirme sporu ile arasında çok benzerlik olduğu düşüncesi yanlıştır. Vücut geliştirme sporu fiziksel olarak vücudun güçlendirilmesine dayalı, vücudun tamamında veya belirli bölgelerinde kasların güçlenmesi veya şekillenmesi amacıyla farklı mekânlarda ve farklı yöntemlerle yapılan bir spordur.


 

 

PİLATES

Kasları güçlendirmek, esnekliğini arttırmak ve vücudun genel sağlığını iyileştirmek amacıyla geliştirilmiş bir egzersiz sistemidir. Egzersizler minder üzerinde veya özel dizayn edilmiş aletlerle yapılır. Pilates sistemi vücudun her bölümünü çalıştırmaya yönelik farklı aktivitelere uygun egzersizler içerir. Bedene esneklik, güç ve dayanıklılık, bacaklara, karına, kollara ve sırta da koordinasyon kazandırır. Her yaş için uygun hareketleri barındırması ile her dönem için uygun bir spor dalıdır. Ayrıca Pilates yapan kişinin sağlığına oldukça yararlı olduğundan her yaşta tavsiye edilmektedir. Özellikle kemiklerin yaşlanmasının önüne geçen pilatesin, daha esnek ve sağlıklı vücutlar ortaya çıkardığı bilinen bir gerçektir.


 

 

SELÜLİT

Selülit, deri altında düzensiz ve aşırı yağ birikimi ile oluşan, özellikle bacak, kol ve kalça bölgesinde toplanan, görünümüyle portakal kabuğuna benzetilen bölgesel bir dolaşım bozukluğudur. Selülit oluşumu, genetik ve hormonal yapı ile yaşam tarzından etkilenir. Dolayısıyla kilosu normal, hatta normalin altında olan bireylerde bile selülit oluşma riski vardır. Erkeklerde görülen selülit oranının kadınlardan düşük olmasının sebebi, erkeklerin östrojen seviyesinin daha az olmasıdır. Östrojen seviyesi yağ birikimini ve selüliti arttırdığından, kadınlarda daha fazla görülür.


 

 

DETOKS

Herhangi bir yolla vücudumuza giren yada vücudumuz tarafından üretilen ve atık madde olarak dışarı atılmayı bekleyen zararlı toksinlerden kurtulmak anlamına  gelmektedir. Latince kökenli bir kelimedir ve Detoxikation kavramının  kısaltılmışıdır. Detoks, vücuttan toksinlerin atılması ve temizlenmesi anlamına gelmektedir. Yani detoks bir arınmadır.  Toksin adı verilen maddeler vücutta biriken ve zamanla ciddi hastalıklara sebep olabilmektedir. Uzmanlar detoks uygulamanın vücuda faydalı olduğunu belirtmektedir ve en az yılda 1-2 kez mutlaka detoks yapılmasını önermektedir. Bunun nedeni vücudu alıştığı beslenme tarzına karşı savunmaya alarak şaşırtması ve harekete geçmesini sağlamasıdır.


 

YOGA

Genel olarak meditasyonun zihinle yapılan haline yoga denmektedir. Kişinin bedensel ve ruhsal açıdan huzur bulmasının amaçlandığı yoga aslında bir yaşam biçimidir. Kişilerin kendilerini ve vücutlarını dinlendirdiği, çeşitli duyularının açılmasını sağladığı meditasyon yöntemlerinin en kolaylarındandır. Meditasyonun en etkili olduğu yöntemlerden biri olan yoga, çeşitli birçok olumlu etkiye de sahiptir. Doğru nefes alıp vermenin tekniğini öğreten yoga, bu sayede kalp atışlarının düzene girmesini sağlar. Bu etki hafife alınacak bir etki değildir, aksine ölümlere neden olan kalp krizi riskinin azalmasına faydalı olduğundan oldukça önemlidir. Sinir sistemindeki gevşemeler sayesinde de panik atak, depresyon gibi psikolojik rahatsızlıkların atlatılmasında kolaylık sağlamaktadır.


 

MIHA BODYTEC

Miha-Bodytec uzman spor eğitmenlerinin eşliğinde, haftada 2 gün ve sadece 25'er dakikalık kişiye özel bire bir seanslar halinde sunulan, vücuttaki tüm ana kas gruplarını aynı anda ve kişinin özgür iradesinin çok üzerinde bir etkinlikte çalıştıran ve herhangi bir spor salonunda yapacağınız 5-6 saatlik yorucu bir antrenmandan çok daha fazla etki sağlayan bir antrenman sistemidir. Miha-Bodytec kasları yapılandırır, güç ve dayanıklılığı artırır. Ayrıca metabolizmayı hızlandırarak vücuttaki yağ oranı azaltır ve problemli bölgeleri sıkılaştırır. Ayrıca kas güçsüzlüğüne bağlı bel ve sırt ağrılarını gidermek için de var olan en etkili antrenman yöntemlerinden biri olarak Miha-Bodytec çok daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşama ilk adımları atmanızı sağlıyor. Miha bodytec teknolojisi hareket hızını ve dayanıklılığı geliştirirken, kaslar arasındaki güç dengesizliklerini eşitliyor ve kas oluşumunu arttırıyor.